Dobry termometr dla dziecka

0
1367
posciel-auta

W przypadku dzieci dobór właściwego termometru jest wyjątkowo ważnym zadaniem, chodzi w końcu o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pociech. Na rynku dostępne są różne rodzaje termometrów, dlatego pomożemy wam w wyborze. Istnieje kilka czynników, na które trzeba zwrócić uwagę ze względu na pewne praktyczne aspekty.

Jaki termometr wybrać?

Należy najpierw zadać sobie pytanie, czy dziecko jest w stanie w spokoju leżeć i czekać, aż termometr zmierzy temperaturę. Jeżeli Twoja pociecha jest ruchliwa, dobry wyborem będzie termometr bezdotykowy na podczerwień. Tego typu urządzenie znajdziesz tutaj
https://pewnypomiar.pl/kategoria-produktu/termometry-elektroniczne-bezdotykowe/. Wystarczy zbliżyć go do czoła dziecka na kilkanaście sekund, żeby wykonać pomiar. Takie termometry są na ogół droższe (ok. 100 zł) od termometrów dotykowych. Dobry wyborem może być w tym przypadku również termometr paskowy, który przykleja się do czoła. Należy jednak pamiętać, że taki termometr nie poda precyzyjnego pomiaru temperatury, będzie bardzo niedokładny.

Poza termometrami bezdotykowymi i paskowymi, na rynku są jeszcze termometry szklane i elektroniczne. Tutaj na ogół rozgrywa się wybór, gdyż termometry bezdotykowe nie są zbyt popularne. Przy założeniu, że Twoje dziecko potrafi w spokoju odczekać dłuższy czas, możesz zdecydować się na termometr szklany, który zastąpił dawne termometry rtęciowe. Minusem jest tutaj bardzo długi czas pomiaru i ryzyko stłuczenia, a zatem nie jest to zbyt dobry wybór dla małych dzieci.

Termometry elektroniczne należą dziś do najczęściej wybieranych. Precyzja, krótki czas pomiaru i rozsądna cena są głównymi czynnikami decyzyjnymi. Przy ich zakupie zwróć uwagę na jakość wykonania, ponieważ często w parze z niską ceną idzie tani surowiec. Wybierz taki, który ma miękką i elastyczną końcówkę, żeby nie powodował dyskomfortu u Twojego dziecka. Dobry wybór może nawet sprawić, że Twoja pociecha nie zauważy, że w pachwinie znajduje się termometr.

Ostatecznie zatem nie polecamy termometrów szklanych, ze względu na niebezpieczeństwo związane z ich użytkowaniem. Nie polecamy również paskowych, głównie z powodu małej precyzji pomiaru temperatury. Jeżeli Twoje dziecko jest bardzo ruchliwe, zdecyduj się na termometr bezdotykowy. W innym przypadku wybierz elektroniczny.