Zegarek z GPS dla dziecka na komunię

2
1249

Czas komunijny zbliża się wielkimi krokami, a wielu z nas będzie w tym roku organizować tego typu wydarzenie dla własnych dzieci bądź uczestniczyć w nich jako gość. W obu przypadkach staniemy przed wyborem – co kupić dziecku w prezencie tak ważnego wydarzenia? Coś, co sprawi przyjemność dziecku, a jednocześnie ucieszy dorosłych (w przeciwieństwie do quada). A zatem może zegarek z GPS?

Doskonały gadżet dla dziecka

Najmłodsi, tak samo jak wielu dorosłych, to urodzeni gadżeciarze. Od pierwszych lat życia interesują się smartphonami i laptopami, dlatego z czasem warto wprowadzać do ich życia przedmioty, które mogą bawić, uczyć i jednocześnie przydawać się rodzicom. Zegarki z GPS dostępne są w wielu wersjach, posiadają dodatkowe funkcje (na przykład aparat, krokomierz, latarka), świetnie wyglądają i mogą być dopasowane do indywidualnych preferencji dziecka. Zwykle są także wodoodporne, co pozwala na nieskrępowaną zabawę, także w basenie czy morzu. Kto zatem powiedział, że zegarki jako prezent na Komunię dawno wyszły już z mody?

Lokalizacja i bezpieczeństwo

Oprócz interesującego gadżetu dla dziecka, zegarek z GPS stanowi także urządzenie stworzone z myślą o rodzicach. GPS może przydać się chociażby na wakacjach, które są już za pasem – ryzyko zgubienia się dziecka w obcym kraju jest duże i zawsze przerażające. Dodatkowo z pociechą możemy porozumiewać się telefonicznie, nawet bez posiadania własnego smartphona (niektóre szkoły wprowadziły zakaz posiadana tych urządzeń w budynku). Dziecko może odbierać od nas połączenia, a także od innych osób, których numery zatwierdzimy. Mogą to być znajomi lub członkowie rodziny, jednak nie obce numery. Poza tym każdy zegarek z GPS posiada system alarmowy, który informuje o potencjalnym zagrożeniu. W takiej sytuacji rodzic może zareagować bardzo szybko.

Cena

To oczywiście równie istotny parametr pozwalający na wybranie odpowiedniego prezentu. Zegarek z GPS kupimy już za 100 złotych, jednak – jak w wielu przypadkach – warto sprawdzić także trochę droższe modele, które zwykle są po prostu bardziej solidne, posiadają więcej dodatkowych funkcji bądź mają dłuższą gwarancję.

2 KOMENTARZE

  1. To bardzo ciekawy pomysł. Biorąc pod uwagę, że GPS to spore możliwości. Jego zastosowanie ma również w naszych usługach jak lokalizacja floty samochodów. Ale również w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom będzie ciekawym rozwiązaniem.

  2. Z zegarków z lokalizatorem lub nawigacją korzystają dorośli, którzy podróżują za granicę. Widoczne jest to zwykle w przypadkach osób jadących pierwszy raz do pracy. Firmy realizujące przewozy holandia mają styczność z takimi klientami szczególnie często.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here