Zegarki z gps to urządzenia przypominające tradycyjne zegarki, jednak dzięki wbudowanej elektronice mają wiele innych zastosowań. Są dobrym gadżetem dla rodziców, którzy martwią się o swoje dzieci. Wśród dorosłych spełniają funkcję urządzenia ułatwiającego niektóre czynności.

Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch.

Oprócz tego, że zegarek ma mieć funkcję gps, warto zwrócić uwagę również na jego wygląd. Zwłaszcza jeśli zegarek z lokalizatorem gps ma być zakupem dla naszego dziecka to ważne, aby mu się podobał. Kolejną cechą jest trwałość baterii – mogą one pracować bez ładowania od kilkunastu godzin do kilku dni. Ważny jest również komfort użytkowania, jeśli zegarek ma być noszony nie może uwierać w rękę. Warto, abyśmy pomyśleli o zakupie wodoodpornego zegarka, ponieważ będzie on narażony na różne warunki pogodowe.

Do jakich celów mogą służyć zegarki z gps?

Są one świetnym rozwiązaniem zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Możemy ich używać do sprawdzenia lokalizacji naszego dziecka np. czy znajduje się obecnie w szkole lub, gdy zgubi się na wycieczce czy wakacjach. Zegarki te posiadają jednak wiele innych funkcji takich jak budzik, możliwość odbierania powiadomień, jak również połączeń głosowych. Wśród droższych modeli znajdziemy również te, które sprawdzają czas i jakość snu, pomiar dystansu oraz licznik kroków. Dodatkowo mogą posiadać książkę adresową, sterowanie aparatem czy zestaw głośnomówiący. Smartwatche posiadają również bluetooth, kompas, wysokościomierz i żyroskop.

Czy warto kupić zegarek z gps?

Zegarki te ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, służą do budzenia czy odbierania połączeń np. wtedy, gdy prowadzimy samochód i nie możemy wyciągnąć telefonu z torebki. Możemy z nich korzystać, aby sprawdzić ile kilometrów przejechaliśmy na rowerze lub ile zrobiliśmy kroków, a tym samym ile spaliliśmy kalorii. Przede wszystkim mają jednak służyć do tego, aby móc sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasze dziecko, gdy spóźnia się z szkoły lub od znajomych. Sprawdzą się również w bardziej ekstremalnych sytuacjach takich jak zaginięcie lub zgubienie drogi.

Zegarki z gps to świetne rozwiązanie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Na pewno sprawdzi się jako prezent, będzie chętnie noszonym gadżetem. Przed zakupem warto jednak przemyśleć jak powinien wyglądać i jakie ma posiadać funkcje.