Odpowiednia czapka dla dziewczynki

0
971
czapka dla dziewczynki

Sezon jesienno-zimowy to okres, kiedy każda dziewczynka powinna nosić czapkę. Przyda się ona także wczesną wiosną, kiedy dni wciąż bywają chłodne. Choć czapkę z łatwością zakupić można w różnych sklepach, warto swoją decyzję przemyśleć. Na co dobrze jest zwrócić uwagę, aby zakup był odpowiedni?

Wygląd – czapka, która się podoba

Wygląd czapki powinien być dla dziewczynki atrakcyjny. W innym razie może ona odmówić jej zakładania. Ciekawy wygląd czapki to gwarancja, że dziecko chętnie będzie ją nosić na swojej głowie. Urocze czapki dziewczęce często są dostępne w pastelowych kolorach, wśród których prym wiedzie oczywiście róż. Czapka dla dziewczynki często zyskuje na atrakcyjności w jej oczach, jeśli posiada ona dodatkowe zdobienia jak pompony, wstążki czy aplikacje np. przedstawiające zwierzątka czy serduszka. Najlepiej jest wybierać czapkę wspólnie z dzieckiem, np. przeglądając oferty online.

Materiał – elastyczna i mięciutka czapka

Dziecko odmawia czasem noszenia czapki bo jest ona szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Należy więc zwrócić uwagę, aby wykonana była ona z miękkich i elastycznych tkanin, które nie uciskają głowy, a jednocześnie idealnie się do niej dopasowują. Wśród preferowanych materiałów wymienić można bawełnę, akryl, wełnę czy polar, które dodatkowo są cieplutkie. Ważne, aby nie zawierały gumek, które poprzez ucisk mogą wywoływać ból głowy. 

Wielkość – czapka zakrywająca uszka

Należy zawsze zwracać uwagę na rozmiar czapki. Lepiej, żeby była nieco za duża, niż za mała. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim powinna ona zakrywać i chronić uszy dziewczynki przed chłodem. Na mroźne dni można wybrać czapkę wiązaną pod brodą lub kominiarkę. Dają one gwarancję, że uszka dziecka są odpowiednio chronione. Jesienią i wiosną można za to zrezygnować z czapki na rzecz opaski.

Jakość – solidna i starannie wykonana czapka

Zakup czapki powinien być inwestycją na dłuższy okres czasu. Dlatego warto zwracać uwagę na jej jakość, przede wszystkim staranność i solidność wykonania. Nie bez znaczenia jest także to, gdzie czapka jest kupowana. Najlepiej sięgać jest po oferty zaufanych producentów, którzy dają również możliwość zwrotu zakupu.

Znalezienie odpowiedniej czapki dla dziewczynki nie musi sprawiać problemów, zwłaszcza że jest ich tak wiele w sklepach. Najważniejsze, aby mieć na uwadze takie kwestie jak wygląd, wielkość i jakość czapki. Należy także wziąć pod uwagę materiał, z jakiego została ona wykonana. Wybór musi być podyktowany indywidualnymi potrzebami dziecka. Warto zapytać córkę, na jakiej czapce jej zależy, wówczas chętniej będzie ją nosić.