Tania dekoracja sali weselnej

0
506

Wesele bardzo często bywa finansowym wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy organizują je rodzice, czy młodzi, wymaga ono dokładnych przygotowań i rozpisu kosztów krok po kroku. Wtedy okazuje się, że trzeba szukać oszczędności. Tania dekoracja sali weselnej może być jednym ze sposobów zmniejszenia wydatków na organizację przyjęcia.

Wesele a umiarkowane koszty – gdzie ich szukać?

Cała sztuka organizacji wesela polega na zrównoważeniu wydatków. Czasem trzeba na czymś oszczędzić, aby można było wydać więcej na coś innego. Jeśli na przykład wynajem sali i cena za talerzyk są dość wysokie, to warto pomyśleć o samodzielnym zrobieniu dekoracji. Nie trzeba koniecznie płacić dodatkowo za piękne udekorowanie sali. Wiele rzeczy można zrobić lub kupić samodzielnie.

Najpierw warto ustalić z czego jest się w stanie zrezygnować lub nabyć taniej. Są to rzeczy, które nie będą niezbędne albo ich niedrogie wersje nie różnią się wiele od tych oryginalnych. Tutaj należy dobrze poszukać wśród różnych możliwości, porównać sprzedawców, koszty zakupu materiałów do samodzielnego wykonania. Poniżej kilka propozycji rzeczy z których samodzielnie można zrobić tanią dekorację sali weselnej:

  • Stroiki na stoły – hurtowe zamówienie materiałów takich jak baza, sztuczne kwiaty, wstążki i inne elementy ozdobne, pozwala zaoszczędzić pieniądze
  • Kwiaty – nie zawsze trzeba korzystać z kwiaciarni, można kupić je samodzielnie na przykład na giełdzie kwiatowej
  • Kartki z podziękowaniami i upominki dla gości
  • Świece i świeczniki
  • Ozdobne napisy

Wykorzystaj czas i zrób to sam – stwórz swoje dekoracje sali weselnej

Dekoracji sali weselnej wcale nie trzeba robić na dzień przed weselem. Wiele rzeczy można rozłożyć w czasie i przygotować samodzielnie. Stroiki można wykonać z pomocą rodziny i znajomych na długo przed przyjęciem, nie martwiąc się o brak czasu, czy ewentualne uszkodzenie przez długie oczekiwanie.

Najlepiej zacząć od rozeznania co można wykonać samodzielnie, a co trzeba kupić. Również należy obliczyć liczbę potrzebnych materiałów (na przykład ilość stroików będzie zależała od ilości stołów) i przygotować wizję jak to ma wyglądać (wielkość, kolorystyka, co ma zawierać).

DIY jest świetnym pomysłem na własnoręczne dekoracje sali weselnej. Jest dużo rzeczy, które można wykonać za pomocą zwykłego i ozdobnego papieru, farb, nici, brokatu i wielu innych. Słoiki, puszki i szklanki doskonale sprawdzą się w roli lampionów. Butelki i to dobry pomysł na wazon lub świecznik. Dekoracje ścienne i sufitowe można wykonać za pomocą balonów, nici, papieru, sztucznych kwiatów, czy lampek.

Wybrane dekoracje sali weselnej kup z postwood.pl

Nie wszystko jednak można wykonać samemu. Czasem powodem będzie rzeczywisty brak czasu, cierpliwości lub po prostu umiejętności. Wtedy z pomocą przychodzą gotowe tanie dekoracje sali weselnej. Można je kupić w sklepie internetowym postwood.pl. Znajdzie się tutaj między innymi toppery na tort weselny, dekoracje stołu i sali, pamiątki i prezenty.

Poniżej kilka opcji, które nadadzą ładny akcent i charakteru sali weselnej:

Jak widać sposobów zaoszczędzenia pieniędzy na przygotowaniu sali weselnej jest wiele. Wystarczy dobry pomysł i zdolności organizacyjne, aby przygotować niezapomniany wystrój.

Przypisy
  1. Pasja tworzenia Postwood. https://postwood.pl/
  2. SweetWedding.pl. "Zrób to sam - ślubne DYI".  https://pl.pinterest.com/sweetweddingpl/zr%C3%B3b-to-sam-%C5%9Blubne-diy/
  3. Ślub na głowie. "Ślubne DIY czyli własnoręcznie wykonane dekoracje".  https://www.slubnaglowie.pl/inspiracje/artykul/slubne-diy-czyli-wlasnorecznie-wykonane-dekoracje