Ile zapłacimy za transport pojazdu lawetą w dużym mieście? Co wpływa na cenę usługi?

W codziennym życiu każdy kierowca wie, jak stresujące są sytuacje, w których trzeba zorganizować transport samochodu, gdy ten odmawia posłuszeństwa. Jeżeli nasze ubezpieczenie nie obejmuje możliwości skorzystania z lawety, transport uszkodzonego pojazdu może okazać się dość kosztownym wydatkiem. 

Cenniki firm świadczących usługi związane z holowaniem, wynajmem lawet oraz transportu na lawecie zepsutego lub rozbitego pojazdu w dużych miastach są zróżnicowane, oraz zależne od wielu czynników między innymi: 

– rodzaj pojazdu,

– stan techniczny pojazdu,

– masa pojazdu,

– miejsce 

– dystans 

Przejrzeliśmy wiele stron typu https://pomocdrogowa24.rzeszow.pl/. Poniżej przedstawiamy średni koszt związany z korzystaniem z pomocy drogowej w poszczególnych miastach:

  • Warszawa-holowanie auta osobowego to średni koszt 145 zł na terenie miasta, holowanie poza teren miasta około 1,60 za kilometr. Wynajem lawety na 4 godzin, w zależności od jej rodzaju to średni koszt  200 zł.
  • Kraków-holowanie auta osobowego to średni koszt 110 zł na terenie miasta, holowanie poza teren miasta na trasie powyżej 100 km około 2,20 za kilometr. Wynajem lawety na 4 godzin, w zależności od jej rodzaju to średni koszt  170 zł.
  • Łódź–holowanie auta osobowego to średni koszt 130 zł na terenie miasta, holowanie poza teren miasta na trasie poniżej 200 km około 1,50 za kilometr. Wynajem lawety na dobę, w zależności od jej rodzaju to średni koszt  193 zł.
  • Wrocław–holowanie auta osobowego to średni koszt 190 zł na terenie miasta, holowanie poza teren miasta około 1,50 za kilometr. Wynajem lawety na dobę, w zależności od jej rodzaju to średni koszt  300 zł.
  • Poznań- -holowanie auta osobowego to średni koszt 140 zł na terenie miasta, holowanie poza teren miasta na trasie powyżej 100 km około 1,70 za kilometr. Wynajem lawety na dobę, w zależności od jej rodzaju to średni koszt  250 zł.
  • Gdańska-holowanie auta osobowego to średni koszt 150 zł na terenie miasta, holowanie poza teren miasta około 1,89 za kilometr. Wynajem lawety dobę, w zależności od jej rodzaju to średni koszt  250 zł.

Średnie koszty zostały podane na podstawie ofert 6 firm znajdujących się na terenie danego miasta. Warto pamiętać, że ceny często ustalane są indywidualnie bądź podawane dopiero w rozmowie telefonicznej po ustaleniu wszelkich szczegółów.