Podłoga to element, który najczęściej poddawany jest eksploatacji. Po dłuższym czasie psuje estetykę całego pomieszczenia oraz przestaje spełniać swoje podstawowe funkcji. Wymiana nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać, ponieważ musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, jak i rozplanować budżet. Co należy wziąć pod uwagę? Jakie najlepsze metody możemy zastosować? Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Na samym początku warto zastanowić się, w jakim stanie jest nasza podłoga. Oczywiście najszybszą metodą będzie przykrycie starej podłogi nową. Jednak może być to ryzykowne i w dłuższej perspektywie czasu niekorzystne. Często się zdarza, że pod starą podłogą znajduje się grzyb lub po prostu odkształcenia sprawiają, że wszystko skrzypi lub ugina się pod ciężarem domowników. Warto się wtedy zastanowić czy nie wymienić całej podłogi i zobaczyć co dzieje się w środku. Chcąc oszczędzić całe np. panele, które są łatwe w demontażu, wystarczy wyciąć tylko jednego i zrobić przestrzeń, wtedy reszta powinna zejść bez uszkodzeń. Podkłady drewniane są nieco trudniejsze do wymiany. Każdą belkę należy sprawdzić dokładnie, jak i legary, na których są umieszczone. Każde skrzypienie lub ubytki spowodowane przez korniki sprawiają, że należy wymienić każdy element.

WYBIERZ WYMARZONĄ PODŁOGĘ!

Rynek oferuje nam tyle rozwiązań, że bardzo ciężko się zdecydować. Od płytek ceramicznych po niezliczoną ilość paneli podłogowych, czy też wykładzin różnego rodzaju. Warto nie zapomnieć o możliwości łączenia. Wszystko tak naprawdę zależy, do czego przeznaczone jest dane pomieszczenie. Kolorystka, której do wyboru jest ogromna liczba, zależy przede wszystkim od preferencji. Przed założeniem podłogi należy pamiętać, żeby nie podnosić poziomu posadzki zbyt wysoko. W późniejszym czasie może być problem z założeniem elementów lub po prostu drzwi będą zahaczać o podłogę, powodując zarysowania. Odpowiednie rozwiązania najprościej znaleźć w sieci pod hasłem typu podłogi kielce.

Odpowiednia dobrane materiały są ozdobą oraz fundamentalną częścią pomieszczenia. Jednak jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z wymianą, to należy zwrócić się o pomoc do fachowców, którzy wykonają usługę jakościowo. Z pewnością zredukuję to błędy, jak i zaoszczędzi nam nerwów.