Pierwszą rzeczą, na którą zwrócą uwagę twoi klienci po wejściu do lokalu, jest wszystko to, co składa się na klimat miejsca. Dlatego właśnie właściciele dbają o dobór odpowiedniej kolorystyki wnętrza, jego oświetlenia i spójności w designie. Niebagatelne znaczenie ma również muzyka, zapach i oczywiście miła i profesjonalna obsługa. To wszystko sprawia, że goście chętniej wrócą zjeść coś pysznego do lokalu, który kojarzy im się nie tylko z dobrym jedzeniem, ale również z dobrą atmosferą i gustem.

Jednym z elementów, na który warto zwrócić uwagę jest właściwy ubiór kelnerów, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami. Najważniejszym zaś atrybutem wyróżniającym pracowników restauracji są właśnie zapaski kelnerskie. Jeśli dobrze przemyślano ich wybór, będą podkreślać indywidualną wyjątkowość miejsca.

Szeroki wybór

Mnogość kolorów i materiałów sprawia, że właściciele mogą dostosować ten element garderoby do swoich upodobań i zasobów finansowych. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze zapasek kelnerskich?

Charakter lokalu

Na wybór fartuszków ma wpływ położenie lokalu i jego oferta. Jeśli prowadzimy bar przy drodze, możemy pozwolić sobie na bardziej szaloną, czasem folkową odzież. Im wyższy status naszych usług, tym lepiej by strój pracowników był bardziej minimalistyczny, elegancki, ewentualnie ozdobiony ciekawym logo np. w postaci haftu. Warto aby zapaski pasowały kolorystycznie do całości wnętrza i były odpowiedniej długości.

Funkcjonalność stroju

Jeśli kelnerzy zajmują się obsługą wielu stolików naraz, niezbędna będzie im kieszeń, w której pomieszczą notes i długopis. Ważne jest również, by materiał szybko się nie gniótł, był odporny na zabrudzenia i przepuszczał powietrze. Podniesie to nie tylko komfort użytkowania, ale będzie też świadczyło o randze lokalu i szacunku dla gości. Obsługa w brudnych, przepoconych czy pogniecionych ubraniach z pewnością nie zachęci do ponownej wizyty w restauracji. Zapaski kelnerskie różnią się między sobą także gramaturą. Gdy więc zależy nam na komforcie kelnerów, warto rozważyć zakup tych, które wykonano z lżejszego materiału.