Architekt wnętrz. Dlaczego warto z nim współpracować?

6
248
projekt wnętrza

Nadszedł moment, na który długo czekaliśmy. Remont już zakończony, a kuchnia i łazienka wyglądają jak marzenie. Teraz już tylko wystarczy umeblować mieszkanie lub dom. Rozentuzjazmowani przystępujemy do zakupów, a w mieszkaniu w dość szybkim tempie pojawiają się nowe przedmioty. I nagle zauważamy, że coś jest nie tak. Nie tak miało to wyglądać. Gdzie jest ten idealny, przytulny salon, w którym to cała rodzina miała relaksować się wieczorem? Czy w sypialni przypadkiem czegoś nie brakuje? A może ta szafa nie powinna tutaj stać?

W takich przypadkach bardzo pomocne może okazać się skorzystanie z usług architekta wnętrz. Architekt wnętrz to osoba, która może poszczycić się dyplomem wyższej szkoły sztuk plastycznych, akademii sztuk pięknych lub też politechniki i zajmuje się dopasowywaniem wystroju i wyposażenia pomieszczenia do jego funkcjonalności. Projektant wnętrz to osoba o umyśle technicznym i inżynieryjnym, ale także o wszechstronnej wyobraźni i kreatywności, wysoce uzdolniona w kierunku plastycznym.

Doświadczony architekt wnętrz potrafi sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom, każdorazowo wydobywając z pomieszczenia wszystkie jego najmocniejsze strony. Uwzględni wszelkie uwagi klienta oraz dostępny budżet i sprawi, że to samo pomieszczenie może być nie do poznania. Architekt wnętrz to artysta, który jest w stanie dokonać całkowitej metamorfozy mieszkania i warto w wielu przypadkach zdać się na jego koncepcje. Jest to osoba, która wie co w trawie piszczy, jeśli chodzi o najnowsze trendy. Projektant wnętrz zasugeruje także odpowiednią kolorystykę i dobierze wszystkie właściwe dodatki, łącznie z dekoracjami ściennymi, czy zasłonami, jeśli takowych potrzebujemy. Najważniejsze jest przedstawienie czego oczekujemy, a następnie zapoznanie się z pomysłem artysty. 

W każdym profesjonalnym biurze architekta wnętrz, przed realizacją projektu możemy zapoznać się z dokładną, trójwymiarową wizualizacją naszego pomieszczenia. Oczywiście, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego biura powinniśmy zapoznać się z wcześniejszymi realizacjami. W ten sposób przekonamy się, czy jest nam bliska dusza artystyczna wybranego profesjonalisty.

6 KOMENTARZE

  1. Projektant wnętrz to na pewno dobry pomysł, jeśli nie mamy czasu na własne zaprojektowanie mieszkania lub jeśli nie mamy takich umiejętności. Na pewno taka pomoc przyda się w przypadku, jeśli nasze mieszkanie ma np. małą łazienkę i należy znaleźć praktyczne rozwiązanie.

  2. Najważniejsze to by mieszkanie / dom by użyteczny. To ważne i warto w tym wypadku z pomocy projektanta skorzystać. Jednak ważne też są aspekty dekoracyjne i tu projektant na pewno również się sprawdzi.

  3. Jeśli chodzi o dodatki do wnętrza, które projektanci stosują to wybór jest duży. Wiele osób odchodzi od tradycyjnych firan na rzecz rolet np. rzymskich. U nas można zakupić rolety kolorowe, które będą spełniały również funkcje stylowego dodatku do wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here