Jeszcze do niedawna w Polsce baby-shower był czymś zupełnie nieznanym. Obecnie jednak coraz więcej kobiet decyduje się na to, by zorganizować coś dla swojej przyjaciółki czy innej bliskiej sobie kobiety, która spodziewa się dziecka.

Czym takie przyjęcie się charakteryzuje?

Przede wszystkim wręcza się na nim upominki dla przyszłej mamy, zarówno te skierowane dla dziecka, jak i dla niej samej. Temu wszystkiemu towarzyszą rozmowy, wymiana doświadczeń rodzicielskich, pyszne jedzenie. Niekiedy organizuje się sesje zdjęciowe tak zwane brzuszkowe oraz wspólne zabawy. Jest to przyjęcie organizowane przez kobiety i zwyczajowo tylko one się na nim pojawiają, bez mężczyzn. Głównie chodzi o to by miło spędzić czas z przyszłą mamą.

Jak takie przyjęcie zorganizować?

Warto przede wszystkim pomyśleć o jakimś ciekawym miejscu, przystosowanym do tego typu imprez. Może być to jakiś zajazd, agroturystyka czy też domek nad jeziorem. Tak oblegane miejsca, jak restauracje czy też sale bankietowe, raczej nie nadają się na tego typu przyjęcie. Ma być ono bowiem pełne miłości, swego rodzaju intymności, ale także charakteryzować się swobodnym charakterem. Dlatego też najlepiej jest zdecydować się na miejsce nieco oddalone, w którym naprawdę można się zrelaksować i spędzić miło czas. Często też takie przyjęcia organizowane są w domu, by przyszła mama czuła się komfortowo.

Na przyjęciu nie może zabraknąć także różnego rodzaju dekoracji. Można postawić na jakieś elementy związane typowo z dzieckiem. Muffinki z lukrowanymi bucikami dziecka, talerzyki z dziecięcymi motywami, balony w postaci bajkowe. To wszystko sprawi, że przyjęcie będzie miało swój własny charakter i podkreślony zostanie akcent dotyczący oczekiwania przyjścia na świat dziecka.

Warto by w taki baby-shower zaangażowane były uczestniczki. Mogą one przygotować własnej roboty słodkości, przekąski czy też główne posiłki. Można pokusić się także o catering, jednak należy pamiętać o zdrowej diecie, której przyszła mama powinna przestrzegać. Dzięki temu przyszła mama wówczas może poczuć się otoczona bardzo pozytywnymi emocjami, poza tym to także daje możliwość zaangażowania się we wszystkie przygotowania, co czyni przyjęcie bardziej spersonalizowanym i daje dużo radości.

Jako dodatkowe atrakcje można zorganizować sesję zdjęciową, która na pewno będzie świetnym prezentem dla przyszłej mamy. Można także pokusić się o wymyślenie jakichś wspólnych gier, przykładowo kalamburów. Warto także zainwestować w pyszne i zdrowe koktajle, bezalkoholowe drinki czy też tort dla przyszłej mamy. Najważniejsze jest to, by kobieta w ciąży na takim przyjęciu czuła się dobrze i mogła cieszyć się nim wraz z jego uczestniczkami.