Psycholog online, czyli nowa forma wsparcia

Udzielenie klarownej i lapidarnej odpowiedzi na to pytanie może być zgoła problematyczne. Na samym początku lepiej rozważyć ten problem w nieco innym kontekście — komu taka pomoc może się przydać? Nie ulega żadnej wątpliwości, że społeczeństwo na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci otworzyło się na dyskurs o problemach natury psychicznej. Nie traktuje się już osób, które uczęszczają na terapie jako niebezpiecznych, szkodliwych dla otoczenia i wypartych przez resztę społeczności, w której przyszło im bytować.

Rozmowa w przypadku tych konkretnych dolegliwości to klucz do sukcesu, a nic tak nie dodaje otuchy i chęci do pracy nad samym sobą, jak ciepłe słowa wsparcia ze strony rodziny albo przyjaciół. Sam psycholog jest pewnym środkiem z szerokiego arsenału, ale tylko on jest w stanie sklasyfikować fachowo dolegliwość, postawić diagnozę i zaplanować leczenie. To proces czasochłonny, często kosztowny i angażujący wiele aspektów, potencjalnie niezwiązanych z terapią, życia codziennego. Co w sytuacji, gdy ktoś nie ma to zwyczajnie czasu, bo jego zawodowe obowiązki należą do tych absorbujących?

Skorzystaj z innowacyjnych rozwiązań!

Pomoc psychologa online to stosunkowo nowa metoda. Powszechny dostęp do internetu i stale postępująca globalizacja zdają się narzucać nam nowy rytm życia, a my nie mamy wyjścia, jak pokornie dostosować się do tej, nierzadko szalonej, dyrygentury wirtualną batutą. Terapie psychologiczne mogą być realizowane za pośrednictwem internetu w formie wideokonwersacji między lekarzem a pacjentem.

Aplikacje typu Skype, Discord albo czaty internetowe, oferują darmowe rozmowy z przekazem dźwięku i obrazu na żywo. Praca w takich warunkach może się nieco różnić od klasycznej wizyty w gabinecie psychologa albo terapeuty, ale rdzeń jest zachowany, a pozytywny wpływ na zdrowie i kształtowanie opinii, a także pracę nad swoją psychiką, są nie do podważenia. Innym rodzajem może być forma tekstowa, gdzie pacjent może wypełniać pewne wytyczne, opisywać problemy w sposób szczegółowy i wykonywać różne ćwiczenia, które ułatwią mu proces leczenia.

Cennik takich usług jest bardzo zróżnicowany i nie należy zakładać, że w przypadku fachowców, usługi realizowane online będą znacznie tańsze. Z przykładową ofertą można zapoznać się na https://www.mywayclinic.online. Udzielając finalnej odpowiedzi na pytanie w nagłówku — warto, jeżeli nie masz czasu na klasyczną terapię albo preferujesz kontakty w formie online!