Ile kosztuje piaskowanie felg?

0
1156

Po pewnym czasie felgi przestają wyglądać tak dobrze, jak na samym początku. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na ich renowację. Jak wyglądają poszczególne procesy takiej renowacji? Pierwszym z nich jest piaskowanie, później natomiast wykonuje się malowanie proszkowe, dzięki któremu felgi odzyskują swój dawny blask i wygląd.

Usługa piaskowania felg polega na ich oczyszczaniu z różnego rodzaju zanieczyszczeń, bardzo często z rdzy czy też resztki starej powłoki lakierniczej. Podczas piaskowania wykorzystuje się strumień sprężonego powietrza. Dobiera się odpowiednie ścierniwo, które ostatecznie ma dać pożądany efekt. Dzięki piaskowaniu powierzchnia zostaje oczyszczona i przygotowana do wykonywania dalszej pracy. Piaskowanie pomaga dotrzeć do każdej, nawet najmniejszej powierzchni felgi, nie uszkadzając jej przy tym. Prócz usunięcia resztek i zabrudzeń, piaskowania czyni powierzchnię gładką i jednolitą, wyrównując ją. Takie piaskowanie zatem góruje nad czyszczeniem powierzchni papierem ściernym, który nie jest w stanie dotrzeć w każdy zakamarek i przede wszystkim nie ujednolici idealnie powierzchni.

Jakie są ceny takiego piaskowania? Z racji, iż wykonuje się piaskowanie zazwyczaj połączone z malowaniem proszkowym, cena dla tych dwóch usług w wielu zakładach jest ujednolicona. W przypadku felg o rozmiarze do 16 cali, cena piaskowania wraz z malowaniem proszkowym, waha się w granicy 250 złotych za cztery felgi. Samo piaskowanie natomiast waha się w granicach 100 złotych. W poszczególnych województwach nie ma zbyt dużych rozbieżności w przypadku ceny tej usługi daje się jednak zauważyć, że zdecydowanie jest ona najdroższa w województwie mazowieckim. Oczywiście w przypadku piaskowania i malowania proszkowego większych felg, cena ulega wzrostowi.

Przed zleceniem malowania proszkowego i piaskowania felg, warto każdorazowo przeanalizować ceny pobliskich zakładów, ponieważ ulegają one zmianom. Jednak cena około 100 złotych jest ceną uśrednioną dla województw i trzymającą się cały czas na podobnym poziomie. Piaskowanie felg stalowych jest zazwyczaj tańsze niż felg aluminiowych. Przykładową ofertę na tego typu usługi można znaleźć z poziomu wyszukiwarki po wpisaniu hasła np. piaskowanie felg Rzeszów, żeby uzyskać dostęp do tego typu wyniku https://proszkowe-malowanie.com/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here