Koszt pomocy drogowej jest uzależniony przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju pomocy potrzebujemy. Czy jest to holowanie, wynajęcie lawety czy też wezwanie pomocy do wykonania drobnej naprawy samochodu. Poza tym pomoce drogowe narzucają swoje własne stawki w zależności od tego, gdzie jest ich lokalizacja. W dużych miastach pomoc drogowa zazwyczaj ma dość wysokie stawki i działa przede wszystkim na terenie miast, w których ludzie są w stanie zapłacić większe pieniądze za usługę, ponieważ ewentualne holowanie czy też laweta, odbywa się na dość krótkim odcinku. Natomiast poza miastem ceny są zawsze nieco tańsze, ponieważ mniejsza ilość osób korzysta z pomocy takich punktów.

Holowanie na terenie miasta waha się w granicach od 120 złotych, do aż 320. Oczywiście wszystko zależy od tego jak długą trasę trzeba pokonać z uszkodzonym samochodem. Holowanie auta osobowego, zaczyna się od 1 zł za kilometr. Zarówno na terenie kraju, jak i holowanie auta z zagranicy. Jeśli chodzi o większe pojazdy, czyli o busy, tutaj zaczyna się cena od około 1,20 zł. Natomiast dwa auta holowane jednocześnie, to koszt około 1,40 zł za kilometr i w górę. Są to uśrednione stawki, dość często spotykane. Jednak tak naprawdę ceny te się wahają i zawsze ostatecznie to pomoc drogowa ocenia, ile powinna wziąć za wykonanie danej usługi.

Dowóz paliwa waha się tak w granicach 80-150 złotych. Uruchomienie pojazdu to natomiast 100-150 złotych. Samochód zastępczy to 100-350 złotych. Tutaj na cenę ma wpływ oczywiście przede wszystkim to, jakie auto zechcemy wziąć w zastępstwie. Wypompowanie źle zatankowanego paliwa to spory koszt, 200-400 złotych. Jak widać takie ceny bardzo mocno się wahają i granice pozostają niejako otwarte. Dlatego też korzystając z usług pomocy drogowej nigdy do końca tak naprawdę nie wiemy, ile przyjdzie nam ostatecznie zapłacić. Nie są to usługi tanie i trzeba mieć tego świadomość. Jednak w sytuacji kryzysowej, taka pomoc drogowa jest nieoceniona i wówczas kwota jaką musimy zapłacić za usługę, czasem schodzi na drugi plan.