Jaką pościel dla noworodka i niemowlaka warto kupić?

0
1833
posciel-auta

Każdy przyszły rodzic pragnie stworzyć najlepszą wyprawkę dla swojego dziecka. Kupuje zatem kosmetyki dla niemowląt, ciuszki oraz wózek. Bardzo ważny jest jednak również zakup odpowiedniej pościeli. Niemowlę bowiem większość swojego dnia, przesypia w łóżeczku bądź też w wózku. Dlatego to jego spokojny i bezpieczny sen, powinien być dla przyszłych rodziców zdecydowanie najważniejszy.

Czym kierować się podczas wyboru pościeli dla niemowlęcia?

Podpowiada przedstawiciel sklepu internetowego ewox.pl – https://ewox.pl/152-posciel-dziecieca. Choć w pierwszej chwili możemy o tym nie pomyśleć, bardzo ważny jest rozmiar takiej pościeli. Musi ona bowiem pasować do łóżeczka, ale warto by była także dopasowana do wózka. Dobrze jest kupować pościele uniwersalne, które można wykorzystać w różnych okolicznościach. Najbardziej polecany rozmiar pościeli dla niemowlaka to 75×75 czy też 90×120. Można również pokusić się o wybór rozmiaru 100×135. Ta pościel jest oczywiście zdecydowanie większa, ale dziecko może spać pod nią nawet do ukończenia 3 roku życia. Jest to zatem wybór bardzo praktyczny.

Gdy zdecydujemy się już na właściwy rozmiar, nie można zapomnieć o odpowiedniej kolorystyce takiej pościeli. Oczywiście wzór i kolor pościeli to coś, co od razu przykuwa naszą uwagę. Warto jednak dla niemowlęcia, wybierać pościele w bardzo jasnych barwach, najlepiej pastelowych. Podyktowane jest to tym, iż takie pościele przede wszystkim nie zawierają tak dużej ilości barwników, które mogą mieć negatywy wpływ na skórę dziecka. Poza tym pościel tak małego dziecka, prana jest bardzo często. By zatem nie sprała się ona i nie utraciła ładnego koloru, najlepiej jest zdecydować się na coś jasnego.

Z jakiego materiału powinna być wykonana pościel niemowlęcia?

Dla wielu osób jest to zdecydowanie najważniejsze kryterium i słusznie. A mianowicie wybór materiału, z którego jest pościel. Co poleca się dla niemowląt? Przede wszystkim polecana jest pościel wykonana z bawełny. Jest to materiał naturalny, dlatego też nie podrażni delikatnej skóry dziecka. Przepuszcza on również doskonale powietrze.

Niektórzy rodzice decydują się również na zakup pościeli satynowej. Jest ona dość śliska, a jej materiał może wydawać się chłodny. Jednak ona również jak najbardziej może trafić do łóżeczka niemowlaka.

Wybierając pościel dla niemowlaka warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona guziki. Najlepiej jest unikać takich kompletów pościeli, ponieważ guziki mogą być niebezpieczne dla dziecka. Najlepiej zdecydowanie sprawdzi się zamek ekspresowy, dodatkowo pokryty jeszcze materiałem. Poza tym warto również sprawdzić, czy pościel nie ma zbyt grubych szwów. One także mogą podrażniać skórę dziecka.

Jeśli natomiast chodzi o wypełnienie pościeli, dziś najczęstszym wyborem jest syntetyczne. Jest to również wypełnienie antyalergiczne, dlatego idealnie sprawdza się u małych dzieci, u których nie wiadomo, czy nie występuje żadna alergia. Można pokusić się również o bardzo ciepłe wypełnienie wełniane, szczególnie na zimę, jednak nie jest ono wskazane dla alergików. Podobnie zresztą jak wypełnienie puchowe bądź też z pierza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here