Urządzenia zasilane prądem elektrycznym są teraz nie do zastąpienia w każdym gospodarstwie domowym. Niezależnie od tego, czy w domu znajduje się amator majsterkowania lub złota rączka, należałoby mieć pod ręką przynajmniej standardowe sprzęty oraz elektronarzędzia, jakie pomogą wykonać zarówno niewielkie prace oraz naprawy, jak i solidny remont. Jakie narzędzia należałoby mieć we własnym domu?

Wiertarki oraz młoty udarowe

Jeżeli uznać, iż wiertarko-wkrętarki to elektronarzędzia mniejszego kalibru, to wiertarki oraz młoty udarowe z pewnością zasługują na miano narzędzi do zadań wyjątkowych. Taki sprzęt poradzi sobie tam, gdzie nie starcza moc wiertarko-wkrętarek. Różnica tkwi w udarze, jaki zapewnia wiercenie w betonie lub murze. Szukając młotów lub wiertarek udarowych należałoby zwrócić uwagę na to czy ma system antywibracyjny, jaki zdecydowanie poprawia komfort pracy i sprzęgło bezpieczeństwa w razie blokady wiertła.

Cyfrowe aparaty pomiarowe

Napędzane energią urządzenia to nie tylko ogromny, solidny sprzęt do wkręcania oraz obróbki artykułów budowlanych. Teraz prawie każdy sklep z elektroniką ma we własnej ofercie bezawaryjne cyfrowe aparaty pomiarowe. Zamiast standardowej miarki lepiej wykorzystać dalmierza ultradźwiękowego – otrzymane pomiary na pewno będą niezwykle dokładne oraz zajmą znacznie mniej cennego czasu. Do pozostałych zadań można sięgnąć po mierniki uniwersalne lub cęgowe.

Komplety urządzeń drobnych

Niezależnie od tego, czy mieli wcześniej w dłoniach poważne elektronarzędzia, lub zamierzamy systematycznie wykonywać prace w domowym warsztacie, w każdy domu winny się odnaleźć komplety urządzeń małych. Od zwykłych miarek, przez warsztatowe latarki oraz lampy, aż na kompletach kluczy, wkrętarek oraz pozostałych narzędziach kończąc. Pośród zupełnie niezbędnych oraz podstawowych artykułów należy wymienić młot, bez którego nie wbijemy, chociażby jednego gwoździa lub śrubokręt do dokręcania rozmaitego typu śrub. Gdy idzie o śrubokręty, należałoby zaopatrzyć się w co najmniej parę sztuk, o rozmaitych końcówkach, jakie będą pasowały do różnych nacięć – mamy zatem między innymi śrubokręt płaski, krzyżakowy, Torx lub sześciokątny.

Narzędzia specjalistyczne

Każdy, kto zawodowo zajmuje się remontami doskonale odnajduje urządzenia takie jak przecinarka do styropianu, cykliniarka i podobne.