Kredyt we frankach pozew zbiorowy i wsparcie prawnika. Poznaj możliwości.

0
2098

Kredyt we frankach miał być szansą na korzystne zdobycie pieniędzy. Jednak po zmianie kursu szwajcarskiej waluty okazał się on problemem, który wielu osobom do dziś spędza sen z powiek. Jednak sprawa ta nie jest beznadziejna i jest szansa na pozytywne jej rozwiązanie. Tym rozwiązaniem jest złożenie pozwu do sądu przeciwko Bankowi o unieważnienie denominacji kredytu we frankach szwajcarskich, aby spłacić go w polskiej walucie. Niewątpliwie sprawa ta nie należy do łatwych i mało kto czuję się na tyle pewnie, żeby samemu podjąć się walki. Dlatego najlepszym pomysłem jest skorzystanie z pomocy kancelarii prawnej.

Na początek prawnik oceni umowę kredytową oraz fakty związane z jej zawarciem i realizacją. Dzięki temu będzie on w stanie określić czy proces w konkretnym przypadku jest opłacalny i jaka jest szansa na pozytywny jego wynik. Następnie opracowana zostanie strategia walki przez sądem, mająca na celu zakwestionowanie denominacji kredytu i umożliwienie jego spłaty zgodnie z wartością nominalną w walucie polskiej, obowiązującą w dniu udzielenia kredytu. Kancelarie prawne oprócz wszechstronnego poradnictwa i pomocy w przygotowaniu pozwu oferują również zastępstwo procesowe, czyli reprezentowanie przez sądem klienta przez wykwalifikowanego prawnika. Jednak nie można zapomnieć o fakcie, że pomoc ta jest dość kosztowna.

Istnieje jednak możliwość obniżenia kosztów związanych z wynagrodzeniem dla prawnika oraz opłatami sądowymi – pozew zbiorowy. Polega on na skierowaniu swoich roszczeń wobec tego samego banku do sądu przez minimum 10 osób. Jednak żądania całej grupy muszą być ujednolicone. Działania, podjęte przez kancelarie prawną w przypadku pozwu zbiorowego będą podobne do tych, które wcześniej zostały wspomniane. Jednak w takiej sytuacji prawnik nie będzie skupiał się na indywidualnych problemach każdego z klientów, tylko na ogólnym, wcześniej ustalonym problemie całej grupy. W niektórych przypadkach może działać to na niekorzyść pojedynczych osób, ponieważ uniemożliwione będzie przedstawienie indywidualnych okoliczności, które mogłyby mieć znaczenie w ich przypadku. Kredyt we frankach pozew zbiorowy ma zarówno swoje plusy (mniejszy koszt), jak i minusy (długoterminowość, brak indywidualnego podejścia), dlatego jego wartość zależy przede wszystkim od konkretnej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here