Lokalizator dziecka – czym jest i dlaczego warto mieć tego typu urządzenie?

0
1774

Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że nie tylko mamy łatwiejszy dostęp do dóbr kultury i żyje się nam wygodniej, ale również możemy czuć się dużo bezpieczniej. Możemy zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również naszych dzieci. Pomocne w tym mogą być lokalizatory GPS, których na rynku ciągle przybywa. Ale czy taki zakup jest rzeczywiście warty naszej uwagi ? 

Czym jest lokalizator GPS?

Lokalizator GPS jest po prostu niewielkim urządzeniem, które pozwoli na zlokalizowanie miejsca pobytu swojego dziecka. Gadżet ten może przyjmować różne formy, czy to telefonu komórkowego, małego breloczka do kluczy, czy też opaski, albo zegarka zakładanego na rękę. Urządzenie to może informować nas o aktualnym miejscu pobytu dziecka, chociażby w formie SMS-a. Może to robić również na polecenie rodzica. Wiele takiego rodzaju sprzętów posiada również funkcję dzwonienia. W takim wypadku wystarczy wpisać kilka najważniejszych numerów telefonów, na które pociecha w razie czego zadzwoni. 

Więcej informacji na temat zegarków z lokalizatorem GPS znaleźć można na smartsafe.pl.

Czy warto?

To czy warto, zależne jest w dużej mierze od samych rodziców i ich własnej opinii. Lokalizator GPS zapewnia spokój, jak również pozwala sprawdzić w każdej chwili, gdzie znajduje się pociecha. W ten sposób można się dowiedzieć, czy dziecko się nie oddaliło, czy jest bezpieczne, ale również czy wagaruje, czy też znajduje się w szkole. Wiele modeli pozwala także na zdefiniowanie bezpiecznego obszaru na mapie. Jeżeli dziecko wyjdzie poza niego, rodzić zostanie natychmiast poinformowany o tym fakcie. Niemniej to nie wszystko bowiem wiele lokalizatorów GPS dla dzieci posiada także przycisk SOS, który od razu poinformuje nas o tym, że pociecha znajduje się w niebezpieczeństwie. Oczywiście można wręczyć dziecku telefon komórkowy, niemniej może ono, chociażby nabić spory rachunek, czy też po prostu zniszczyć sprzęt. Tymczasem lokalizator GPS pozwala na dzwonienie na wcześniej zdefiniowane numery, a ponadto jest dużo odporniejszy na uszkodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here