Wiele osób pragnie mieć w swoich domach oraz mieszkaniach rośliny, jednak nie mają oni czasu się nimi zajmować. Zapominają o podlewaniu, przesadzaniu czy też stosowaniu nawozów, które pozwalają im swobodnie rosnąć. W efekcie piękne kwiaty, po jakimś czasie usychają. Dlatego też w takiej sytuacji najlepiej jest zdecydować się na rośliny stabilizowane, które nie mają wobec nas tak naprawdę żadnych wymagań.

Czym są jednak rośliny stabilizowane? Są to rośliny specjalne wyselekcjonowane, odporne na różnego rodzaju choroby czy też grzyby oraz niezwykle trwałe. Poddaje się je specjalnemu procesowi stabilizacji. Polega on natomiast na zastępowaniu soków roślinnych, środkiem konserwującym. Środek ten jest produktem w 100% biodegradowalnym, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie ekologiczne podejście do życia. Taka technika konserwowania roślin natomiast sprawia, że w efekcie nie wymagają one już naszego podlewania czy też ścinania. Nie potrzebują one również źródła światła. Oczywiście po takim zabiegu nie możemy liczyć na dalszy wzrost roślin, ponieważ jej procesy są całkowicie zatrzymane. Zachowuje ona zatem swoją miękkość i piękny wygląd, jednak pozostaje niejako w stanie uśpienia. Tego typu rośliny mogą być trzymane tylko i wyłącznie we wnętrzach. Nie można wstawiać ich przykładowo do ogrodu czy też na tarasy i balkony. Zmiana temperatury bowiem sprawia, że stan rośliny się pogarsza i w ostateczności ona obumiera.

Przy pomocy tego typu roślin, można tworzyć różnorodne instalacje, małe ogrody w swoich wnętrzach. Stanowią one trwałą ozdobę, ponieważ rośliny się nie zmieniają, stale wyglądają tak samo. Można z nich tworzyć zatem kompozycje zgodne z naszymi wyobrażeniami, zestawiając ze sobą zarówno kwiaty, jak i dziką roślinność. Kolorystyka roślin jest bardzo różnorodna, dlatego też nie ma w zasadzie granic pod względem ich zestawiania. Takie kompozycje pasują do różnych pomieszczeń. Poczynając od najbardziej reprezentacyjnego salonu, a kończąc przykładowo na kuchni.