Oczyszczacz i nawilżacz powietrza pełni całkiem inne funkcje. Coraz częściej jednak można spotkać nawilżacz i oczyszczacz w jednym wygodnym urządzeniu.

Oczyszczacze powietrza

Jedną z podstawowych i kluczowych funkcji oczyszczaczy jest zasysanie powietrza z otoczenia, oczyszczenie go ze szkodliwych substancji i następnie wypuszczanie już czystego.

Dzięki temu urządzeniu można oddychać pełną piersią i cieszyć się świeżym powietrzem bez zanieczyszczeń. Dzięki specjalnym filtrom zamontowanym wewnątrz oczyszczacza, które niekiedy wspomagane są przez lampy UV i jonizatory można pozbyć się z otoczenia:

  • sierści zwierząt,
  • różnego rodzaju pyłków,
  • pyłów smogowych,
  • dymu z papierosów,
  • wirusów, które mogą powodować choroby.

Nawilżacz powietrza

Nawilżacze powietrza służą zwiększaniu wilgotności w danym pomieszczeniu. Zabieg ten jest szczególnie ważny i potrzebny w czasie trwania okresu grzewczego, kiedy to wilgotność powietrza znacznie spada, co może powodować problemy zdrowotne związane często z koncentracją.

Negatywnie wpływa to też na podłogi czy drewniane meble znajdujące się w naszym domu. Nie jest łatwo nawilżyć powietrze różnymi naturalnymi metodami, dlatego warto zainwestować w dobry nawilżacz, który można zamontować zarówno w domu, jak i w biurze.

Oferta

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które łączą funkcję nawilżania i oczyszczania powietrza. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ jednocześnie możemy oddychać czystym i nawilżonym powietrzem co jest bardzo zdrowe dla naszego organizmu. Zakup dwóch urządzeń jest większym wydatkiem. Wymaga to też wygospodarowania więcej miejsca na montaż obu sprzętów. Warto więc zakupić nawilżacz i oczyszczacz powietrza połączone w jedno wygodne i skuteczne urządzenie, które będzie łatwe w obsłudze i z pewnością zużyje mniej prądu.