Planując aranżację nowego wnętrza lub remont już wcześniej urządzonego pomieszczenia warto rozważyć montaż paneli z mchu leśnego. To zielone rozwiązanie ma szereg zalet przemawiających za jego zastosowaniem zarówno w mieszkaniach, jak i pomieszczeniach biurowych czy użytkowych.

Właściwości mchu leśnego w pomieszczeniach

Panele z mchu leśnego to gotowe do montażu płyty. Mech znajdujący się na nich jest specjalnie spreparowany. Montaż na gładkiej, odpowiednio przygotowanej powierzchni jest szybki i łatwy. Mech użyty na panelach zbierany jest ręcznie i poddawany obróbce mającej na celu jego utrwalenie koloru oraz wyjątkowej struktury. Dzięki temu wygląda jak żywy. Jest trwale przyklejony do płyt, zwykle z PCV lub MDF. Jest to produkt ekologiczny, pochodzenia naturalnego, co więcej delikatnie pachnie lasem.

Obok mchu leśnego wykorzystywany jest często także mech poduszkowy, trawiasty czy chrobotek reniferowy. Struktura tworzona przez te materiały stanowi wyjątkową, niepowtarzalną ozdobę. Panele mają właściwości dobrze wygłuszające pomieszczenie. Nie wymagają pielęgnacji, stanowią materiał niealergizujący i nieprzyciągający kurzu. Panele z mchu leśnego są stosunkowo płaskie i przypominają ściółkę leśną. Ich zielony kolor działa kojąco dla wzorku, świetnie sprawdzają się jako wykończenie ściany pod TV.

Montaż paneli z mchu

Panele z mchu zwykle montuje się na kleju montażowym. Sposób ten jest szybki i stosunkowo prosty, nie wymaga dużego doświadczenia. Ściana powinna być uprzednio przygotowana do montażu – wyrównana i zagruntowana. Po dopasowaniu paneli do powierzchni, na której mają być klejone według założonego projektu, można przystąpić do montażu. Klej należy nałożyć na powierzchnię zgodnie z instrukcją do niego dołączoną i zamocować panele. Warto użyć poziomicy by uzyskać równy efekt. Istnieją również panele wykonywane z różnych rodzajów mchów bądź tworzące kompozycje, które świetnie sprawdzą się jako logo firmy.

Montaż paneli z chu leśnego jest prosty i przyjemny, a ściana nimi ozdobiona stanowi wyjątkowy element wystroju wnętrza. Warto rozważyć ich użycie, by uzyskać efekt wyjątkowych, niepowtarzalnych pomieszczeń w domu czy firmie.

O możliwościach wykorzystania mchu na ścianie napisano jeszcze na
http://www.ainprojektowanie.com/.