Piaskowanie felg – czy i kiedy warto je wykonywać?

0
1455

Piaskowanie felg to proces ścierania, którego celem jest oczyszczenie powierzchni obręczy ze starej farby, lakieru oraz wszelkiej maści zanieczyszczeń. Na ogół polega na oczyszczaniu wybranego elementu przy pomocy specjalnie dobranego środka, na przykład piasku, który wystrzeliwany jest na powierzchnię przez odpowiednio sprężone powietrze. Okazuje się, że to doskonały sposób na renowację aluminiowych felg i przywrócenie im dawnego blasku. Jeżeli zastanawiasz się, kiedy powinieneś zdecydować się na piaskowanie felg i czy w ogóle warto, poniżej znajdziesz przydatne wskazówki. Możesz też przejść na stronę https://proszkowe-malowanie.com/ po to, by skontaktować się z fachowcem i dopytać go o interesujące Cię szczegóły.

Czy warto piaskować felgi?

Na piaskowanie felg powinieneś się zdecydować, gdy mimo twoich starań i dbania o ich czystość, straciły swój pierwotny, świeży wygląd. Renowacja wtedy staje się w zasadzie koniecznością, jeżeli dbasz o estetykę swojego samochodu. Taki zabieg przywróci je do stanu fabrycznej świeżości. Możesz wtedy pójść nawet krok dalej i pomalować je jakimś interesującym lakierem. Nie zawsze jednak piaskowanie felg jest idealnym pomysłem.

Kiedy zabieg piaskowania to dobra decyzja?

Decydując się na piaskowanie felg, musisz wiedzieć, czy to się opłaca. Warto poddać felgi takiemu zabiegowi w kilku sytuacjach. Jeżeli zamierzasz kupić nowe felgi, a chcesz zaoszczędzić, możesz zdecydować się na zakup używanych i poddać je piaskowaniu, żeby przywrócić ich dawny blask. Średni koszt nowych felg to 2000 zł, chociaż w przypadku droższych samochodów ceny mogą być nawet 2-krotnie wyższe. W takiej właśnie sytuacji zakup używanych felg i ich piaskowanie może być rzeczywiście dobrym rozwiązaniem.

Jeżeli chcesz piaskować felgi, które już posiadasz, jest to właściwy wybór, pod warunkiem, że nie są one zepsute i wiesz, że będziesz je jeszcze użytkował przez długi czas. Jeśli poza piaskowaniem Twoje felgi wymagają całkowitej naprawy, może być to strata czasu i pieniędzy, zwłaszcza jeżeli nie posiadasz własnego sprzętu do piaskowania, nie znasz się na tym i chcesz poddać felgi takiemu zabiegowi w specjalistycznym serwisie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here