Mimo że starasz się z całych sił zapanować nad swoją fryzurą, ona nadal jest niesforna. Nie wiesz, dlaczego tak jest? Problem polega na nieodpowiedniej trosce o swoje włosy. Jest kilka podstawowych zasad codziennej pielęgnacji włosów. Które sprawią, że będą one lśniące, gładkie i po prostu ładne.

Zdrowe i zadbane włosy

Zdrowe i zadbane włosy to atut każdej kobiety. Dbałość o swój wizerunek ma ogromne znaczenie w sferze zawodowej. Również w życiu prywatnym. Nienaganna fryzura potrafi dodać też pewności siebie. Pielęgnacja włosów to jednak trudne zadanie. Aby były one perfekcyjne, trzeba poświęcić im wiele codziennego czasu i własnej energii. Są jednak podstawowe zasady codziennej pielęgnacji. Które są drogą do pięknych, zdrowych włosów.

Prawidłowe mycie włosów

To podstawa pielęgnacji. Możesz to robić nawet codziennie, jeśli stosujesz odpowiedni i delikatny szampon do mycia włosów. Bardzo ważne jest, by szampon był odpowiedni do rodzaju włosów i skóry głowy. Zalecane są szampony naturalne z dobrym składem. Unikaj szamponów z parabenami i sylikonami, które wysuszają włosy. Podczas mycia warto masować skórę głowy, włosy natomiast delikatnie ugniatać. By uniknąć splątania. Żeby zapobiegać nadmiernemu pobudzaniu gruczołów łojowych, wskazane jest korzystanie z letniej wody. Dzięki temu nasze włosy dłużej pozostaną świeże i nie przetłuszczą się. Gorąca woda również je wysusza.

Odżywianie włosów

Nawilżanie cebulek to klucz do zdrowych i silnych włosów. Odżywki powinno się stosować przy każdym myciu włosów. Tu również zaleca się stosowanie odżywek na bazie naturalnych składników. Odżywka sprawi, że włosy będą miękkie i wygładzone. A do tego ułatwi ich rozczesywanie. Raz w tygodniu używaj maski bogatej w aktywne składniki.

Prawidłowe suszenie włosów

Po umyciu i spłukaniu głowy pamiętaj o termo ochronie. Włosy susz więc chłodnym powietrzem, aby uchronić je przed utratą wilgotności. Wysoka temperatura może po prostu osłabić ich strukturę. Nie wskazana jest również stylizacja na gorąco. Unikaj używania prostownic oraz gorących lokówek. Po kąpieli i myciu włosów warto używać ręczników z bawełny. Jest ona bardziej delikatna niż ręczniki z frotté, a tym samym bardziej przyjazne dla włosów.

Czesanie włosów

Zwróć uwagę, jakiej szczotki używasz do czesania włosów. Powinna ona mieć naturalne i delikatne włosie. Włosy powinno się rozczesywać minimum dwa razy dziennie. Rano i wieczorem. Szczotkowanie warto rozpoczynać od końcówek. Kolejno rozczesywać te na wysokości ramion. Jako ostatnie rozczesywać włosy u nasady. Nie wskazane jest jednak rozczesywanie włosów po kąpieli. Gdyż istnieje wtedy większe ryzyko ich łamliwości. Alternatywą jest korzystanie z grzebienia o szeroko rozstawionych zębach.