By mieć piękne, mocne włosy. Ważna jest ich prawidłowa pielęgnacja. Pielęgnacja włosów i skóry głowy wymaga od nas wiedzy i umiejętności. Jak zatem wybrać odpowiedni szampon, odżywkę i maskę? Co jaki czas wykonywać olejowanie i jaki olej wybrać? Jaka temperatura wody jest odpowiednia do mycia włosów. Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Podstawowe zasady pielęgnacji włosów — szampon

Szampon to podstawowy kosmetyk. Szampon myje skórę głowy, Warto zdecydować się na wybranie szamponu na bazie naturalnych składników. Jeśli zmagamy się z suchą skórą głowy, intensywnie nawilżający będzie odpowiedni. Należy pamiętać, że wybór kosmetyków jest zależne również od rodzaju włosów. Pielęgnacja włosów kręconych, będzie wymagała innego szamponu niż włosy proste. Pielęgnacja włosów blond z natury będzie inna od pielęgnacji włosów farbowanych. Jeśli zmagamy się z chorobami skóry głowy, jak łuszczyca tu warto skonsultować się z dermatologiem, i wybrać szampon leczniczy.

Jak wybrać odpowiednią maskę do włosów oraz odżywkę?

Odżywka i maska to bardzo ważny element pielęgnacji. Jeśli pielęgnacja włosów ma przynieść efekty, musicie dokładnie zadbać o ten punk. Co ważne, jest spora różnica pomiędzy maską a odżywką. Odżywkę do włosów stosujemy po każdym myciu. Odżywki dostarczają włosom niezbędnych składników odżywczych. Ułatwiają również rozczesywanie. Pielęgnacja włosów latem wymaga szczególnego nawilżania, więc warto w tym okresie wybrać odżywki nawilżające. Maski do włosów zaleca się stosować dwa razy w tygodniu. Po umyciu włosów warto je nałożyć na osuszone, ale wilgotne włosy i pozostawić na około 15 minut.

Pielęgnacja skóry głowy

Logiczne jest to, żeby mieć zdrowe i silne włosy, musimy mieć zdrową skórę głowy. To tam rosną cebulki włosów. To one są odpowiedzialne za prawidłowy porost włosów. Wiele osób zapomina o tym i skupia się tylko i wyłącznie na pielęgnacji włosów na ich długości. Taki błąd może skutkować brakiem efektów pielęgnacji. By zadbać o zdrowie skóry głowy, warto raz na tydzień wykonać peeling skóry głowy. Wcierki, to kolejny element warty wykonywania. Wzmacniają skórę głowy i stymulują porost włosów.

Odpowiednia szczotka do włosów

Dobra szczotka do włosów to podstawa. Zła szczotka do włosów robi spustoszenie. Nie ma nic gorszego niż systematyczne łamanie i urywanie włosów podczas szczotkowania. Takich zniszczeń nie da się naprawić. Dobra szczotka do włosów to niewielka inwestycja. A kupiona posłuży kilka lat. Warto zatem wybrać szczotkę do włosów z wyższej półki. Tak by była delikatna dla naszych włosów.