Profesjonalna wycinarka do styropianu to urządzenie, które znajdzie zastosowanie w wielu miejscach. Od dużych hurtowni, po mniejsze i większe warsztaty, a także garaże zapalonych majsterkowiczów lub serwisy sprzętu komputerowego.

Do czego służy wycinarka?

Jak wiadomo styropian, jak i wszelkiego rodzaju miękkie pianki to materiały, które bardzo ciężko podzielić na części bez zrobienia wielkiego bałaganu. Na dodatek, jeśli używamy takich materiałów w sprzedaży detalicznej lub wyspecjalizowanym serwisie, każde cięcie wykonane zwykłym nożem lub nawet ostrzem do cięcia tapet, będzie niedokładne i obniży profesjonalizm wykonywanej przez nas usługi. Wycinarka do styropianu służy do dokładnego i eleganckiego cięcia, bez zostawiania ciężkich do posprzątania kawałków materiału. Dzięki temu możemy przygotować profesjonalne zabezpieczenie sprzętu, wykładzinę pudełek oraz tworzyć dowolne kształty przy użyciu styropianu i miękkich pianek. To nie koniec zastosowań. Styropian może także posłużyć do izolacji i ocieplenia różnych powierzchni. Mogą to być ładownie samochodów dostawczych lub wnętrza łodzi. W każdym z takich przypadków potrzebujemy dokładnie przyciętego materiału, w rozmiarze odpowiadającym luce, którą zamierzamy wypełnić. Wycinarka do styropianu pozwala, w prosty sposób, idealnie przygotować materiał do dalszego wykorzystania.

Jak działa profesjonalna wycinarka do styropianu?

Urządzenia można używać do obróbki dużych połaci materiału i do mniejszych fragmentów. W zależności od modelu wycinarki możemy wykorzystać ją do cięcia w pionie i poziomie – taki model daje także możliwość cięcia pod kątem, lub do tworzenia dowolnych kształtów i cięć, za pomocą różnego rodzaju końcówek. Wycinarka wykorzystuje nagrzewnicę, która przekazuje wysoką temperaturę wprost na drut grzewczy. Gorąca powierzchnia nasadki zapewnia dokładną linię cięcia, bez kruszącego się styropianu. Niektóre nasadki mogą posłużyć także do modelowania styropianu w celu tworzenia rzeźb ozdobnych, a nawet liter. Profesjonalna wycinarka do styropianu to urządzenie, które przyda się zarówno w dużej firmie, jak i w zaciszu domowego garażu.