W dzisiejszych czasach koncentracja społeczeństwa na zdrowiu i zdrowym trybie życia zdaje się być trendem stale przybierającym na sile. Tak bardzo istotna dla nas profilaktyka i stan zdrowia oraz przede wszystkim wiedza o naszym aktualnym stanie zdrowia w dużej mierze zależą od wyposażenia gospodarstwa domowego w niezbędne narzędzia, które wraz z postępem technologicznym stały się lepsze, precyzyjniejsze, poręczniejsze i przede wszystkim bardziej przystępne cenowo.

Termometr 

Podstawowe narzędzie, które powinno się znajdować w każdym domu. Niewłaściwa temperatura ciała jest podstawowym wyznacznikiem wskazującym na proces chorobowy. Do wyboru jest szeroka gama termometrów szklanych bezrtęciowych, elektrycznych, a nawet na podczerwień. Te ostatnie potrafią dać niezwykle dokładny wynik pomiaru w zaledwie sekundę. Więcej na temat termometrów można przeczytać tutaj: https://pewnypomiar.pl/2018/02/18/jaki-termometr-bezdotykowy-wybrac/.

Waga

Kontrola masy ciała jest kluczowym elementem zdrowego trybu życia. Urządzenie to zajmuje niewielką przestrzeń i po stanięciu na nim po krótkim czasie wskaże ile waży dana osoba. Nowoczesne wagi elektryczne posiadają bardziej rozbudowane funkcje. Potrafią między innymi dokonać dodatkowo pomiaru zawartości tłuszczu oraz zawartości wody w organizmie umożliwiając jeszcze bardziej skrupulatne kontrolowanie swojego ciała.

Ciśnieniomierz 

Przytłaczająca powszechność występowania schorzeń układu krążenia doskonale uzasadnia konieczność posiadania w domu ciśnieniomierza. Najwygodniejszym i najprostszym w obsłudze będzie bez wątpienia ciśnieniomierz elektryczny. Pomiar ciśnienia polega na założeniu mankietu w zależności od rodzaju urządzenia – na nadgarstek lub kilka centymetrów nad stawem łokciowym. Pompowanie mankietu może odbyć się automatycznie, lub jeśli urządzenie tego wymaga, pompuje się go ręcznie. Wynik pomiaru odczytywany jest na wyświetlaczu urządzenia.

Nebulizator/inhalator

Specjalistyczne urządzenie oferujące jedną z najskuteczniejszych metod walki z chorobami górnych dróg oddechowych zarówno dorosłych jak i dzieci. Od kataru po zapalanie płuc – urządzenie to może okazać się bardzo pomocne w leczeniu. Nebulizator rozprasza lek w formę aerozolu, który wdycha się za pomocą ustnika lub maski, dzięki czemu dany lek lepiej dociera do wyznaczonych miejsc.

Koncentrator tlenu

Niezwykle zaawansowane urządzenie pozwalające na przefiltrowanie powietrza atmosferycznego, oczyszczenie go z innych gazów i przede wszystkim skoncentrowanie tlenu, w konsekwencji czego uzyskuje się niemalże czysty tlen pozwalający na przeprowadzenie efektywnej tlenoterapii. Więcej na temat koncentratorów tlenu można przeczytać tu: https://tlenwdomu.pl/koncentrator-tlenu-czym-jest-i-jak-dziala/.

Wszystkie z wymienionych urządzeń można zakupić w zależności od zaawansowania w bardzo szerokim zakresie cenowym. Warto jednak zwrócić uwagę, że raz poniesiony wydatek wyposaży nasz dom w urządzenie służące latami i pomagające zachować coś, czego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze – zdrowie.