Dziecko niemające ukończonego roku, także chce się bawić i radować z tej zabawy. Nie do końca jednak zawsze wiemy, co faktycznie będzie takiemu dziecku służyć. Czasem kupujemy mu zabawki, które w gruncie rzeczy nie są dla niego przeznaczone. Być może zabawa nimi jest zbyt trudna dla dziecka, zawierają one elementy, które może ono połknąć. Choć zabawek na półkach sklepowych zazwyczaj jest naprawdę wiele, my powinniśmy kierować się przy ich zakupie rozsądkiem, a nie chwilowym impulsem.
Dlatego też przed zakupem zabawek dla dzieci, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Praktyczne wskazówki.

Pierwszą z nich jest przeznaczenie samej zabawki. Powinna ona faktycznie być skierowana do dzieci, które nie mają ukończonego roku. Nie powinniśmy nigdy kupować dzieciom zabawek na wyrost, które są nie dla nich. W przypadku takiego małego dziecka nie jest ono w stanie utrzymać na początku zbyt wielu rzeczy. Jeśli zatem kupimy mu zabawkę niededykowaną do jego wieku, wówczas po prostu będzie ona musiała czekać na późniejszy okres.

Inną ważną kwestią, jest kupno zabawek bez małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Takie małe dzieci wkładają do buzi wszystko, co wpadnie im w ręce. Jeśli zatem chcemy, by było ono bezpieczne, musimy wystrzegać się małych elementów i zabawek, od których coś małego może odpaść.

Dobrze jest przed zakupem przeszukać dokładnie sklepy internetowe, poczytać blogi tworzone przez mamy, popytać znajomych o kwestię zabawek. Najpierw powinniśmy zrobić porządne rozeznanie co warto kupować, a czego zdecydowanie nie. Co się opłaca, a co może okazać się stratą pieniędzy. Dobrze jest wybrać sobie kilka konkretnych zabawek, które spełniają nasze oczekiwania i dopiero wtedy je zakupić. Nie w sklepie, pod wpływem impulsu, gdy nic tak naprawdę o zabawce nie wiemy. Dobrze jest również szukać w porównywarkach cen, gdzie najlepiej zakupić daną zabawkę. Rzeczy dla dzieci potrafią być bardzo drogie, dobrze jest zatem pozwolić sobie nieco zaoszczędzić. Należy również pamiętać o tym, by kupować dziecku różnorodne zabawki. Te edukacyjne ale i zwykłe, służące po prostu zabawie.

Inspiracje.

Dobrą zabawką dla dziecka na samym początku, będą baloniki i karuzele, które można umieścić nad jego łóżeczkiem. Powinniśmy jednak bardzo dobrze zastanowić się nad ich kolorystyką. Zazwyczaj chcemy kupować dziecku rzeczy dość jasne, w pastelowych barwach. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. By dziecko wodziło wzrokiem za daną rzeczą, musi mieć ona mocny i wyrazisty kolor. Nie zamykajmy się zatem nawet na czerń, choć być może nie wydaje nam się ona odpowiednia dla małego dziecka. Karuzela może wydawać jakieś dźwięki, na które dziecko na pewno będzie bacznie zwracało uwagę.

Wielu rodziców decyduje się także na to, by zakupić swojemu dziecku matę edukacyjną. To bardzo dobra zabawka, która pozwoli naszemu dziecku się rozwijać. Poza tym taka mata jest także pomocna, gdy rodzic jest czymś zajęty. Można ją rozkładać bowiem wszędzie, nawet w kuchni, jeśli ma ona odpowiednią grubość. Wówczas dziecko może zacząć poznawać nowe rzeczy, a my zerkając na nie przygotowywać posiłek.

Dla dziecka bardzo dobrą zabawką jest także grzechotka. Oczywiście warto postawić na jakąś stosunkowo małą i lekką, ponieważ na początku dziecko nie jest w stanie trzymać czegoś dostatecznie mocno. Gdy chwyt zmienia się w bardziej pewny, wówczas możemy zainwestować w coś większego, głośniejszego.

Zabawką dla dziecka może być także książeczka. Kolorowa, mająca wiele różnorodnych obrazków. Książeczki możemy czytać dziecku, nawet gdy jest jeszcze w brzuchu. Po jego urodzeniu, gdy ma około pół roku, możemy już mu wszystko dokładnie pokazywać, a dziecko będzie czerpało radość z obserwowania nowych obrazków.

Po więcej inspiracji odsyłamy na https://www.maxizabawa.pl/.