Każdy rodzic wie ile energii posiadają dzieci, ich ciekawość świata jest wręcz nieskończona. Chcą sprawdzić, dotknąć, spróbować i powąchać. Często tak bardzo skupiają się na „eksploracji” otoczenia, że zapominają o pilnowaniu się rodziców. Na szczęście ci zazwyczaj bacznie obserwują swoje pociechy. Jednak wystarczy chwila nieuwagi i kłopot gotowy. Dzieci gubią się najczęściej w miejscach zatłoczonych lub takich które odwiedzają po raz pierwszy. Żeby uniknąć traumatycznych przeżyć dla obu stron możemy spróbować się zabezpieczyć.

 Mam Cię na oku

W dobie miniaturyzacji i powszechnego dostępu do urządzeń elektronicznych zyskujemy dodatkową możliwość pilnowania dzieci. System GPS pozwala zlokalizować z dużą dokładnością każde urządzenie w niego wyposażone. Możemy podarować dziecku taki gadżet, dzięki czemu zawsze będziemy wiedzieli gdzie przebywa. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie dobrze w czasie wyjazdu na wakacje, wycieczkę czy każde inne miejsce, które jest dla dziecka obce. W przypadku najmłodszych dzieci system GPS może okazać się pomocny nawet w miejscach, które dobrze znają. Dzięki temu zyskujemy większy komfort psychiczny w czasie każdego wyjścia poza dom z dziećmi oraz możliwość uniknięcia wielu stresujących sytuacji.

Modnie i funkcjonalnie

Większość dzieci lubi nowoczesne dodatki i chętnie z nich korzysta. Dlatego zegarek z wewnętrznym modułem GPS może okazać się świetnym wyborem. Jest to gadżet, zarówno modny, jak i funkcjonalny. Poza możliwością lokalizowania aktualnej pozycji dziecka zegarek taki zawiera szereg innych funkcji. Ich ilość oraz rodzaj zależy od wybranego modelu. Może to być specjalny przycisk „SOS” którego dziecko może użyć, jeśli się zgubi. Przydatną funkcją jest także możliwość wyznaczenia obszaru poza który dziecko nie powinno wychodzić oraz zabezpieczenie przed jego zdjęciem. Jeśli dziecko wykona, którąś z tych czynności rodzic otrzyma stosowne powiadomienie SMS-em. Poza tym wbudowany w zegarek z lokalizatorem GPS mikrofon umożliwia podsłuchanie co dzieje się z dzieckiem w danym momencie, możliwa jest też komunikacja na linii dziecko-rodzic.