Ile kosztuje piaskowanie felg?

1
162

Po pewnym czasie felgi przestają wyglądać tak dobrze, jak na samym początku. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na ich renowację. Jak wyglądają poszczególne procesy takiej renowacji? Pierwszym z nich jest piaskowanie, później natomiast wykonuje się malowanie proszkowe, dzięki któremu felgi odzyskują swój dawny blask i wygląd.

Usługa piaskowania felg polega na ich oczyszczaniu z różnego rodzaju zanieczyszczeń, bardzo często z rdzy czy też resztki starej powłoki lakierniczej. Podczas piaskowania wykorzystuje się strumień sprężonego powietrza. Dobiera się odpowiednie ścierniwo, które ostatecznie ma dać pożądany efekt. Dzięki piaskowaniu powierzchnia zostaje oczyszczona i przygotowana do wykonywania dalszej pracy. Piaskowanie pomaga dotrzeć do każdej, nawet najmniejszej powierzchni felgi, nie uszkadzając jej przy tym. Prócz usunięcia resztek i zabrudzeń, piaskowania czyni powierzchnię gładką i jednolitą, wyrównując ją. Takie piaskowanie zatem góruje nad czyszczeniem powierzchni papierem ściernym, który nie jest w stanie dotrzeć w każdy zakamarek i przede wszystkim nie ujednolici idealnie powierzchni.

Jakie są ceny takiego piaskowania? Z racji, iż wykonuje się piaskowanie zazwyczaj połączone z malowaniem proszkowym, cena dla tych dwóch usług w wielu zakładach jest ujednolicona. W przypadku felg o rozmiarze do 16 cali, cena piaskowania wraz z malowaniem proszkowym, waha się w granicy 250 złotych za cztery felgi. Samo piaskowanie natomiast waha się w granicach 100 złotych. W poszczególnych województwach nie ma zbyt dużych rozbieżności w przypadku ceny tej usługi daje się jednak zauważyć, że zdecydowanie jest ona najdroższa w województwie mazowieckim. Oczywiście w przypadku piaskowania i malowania proszkowego większych felg, cena ulega wzrostowi.

Przed zleceniem malowania proszkowego i piaskowania felg, warto każdorazowo przeanalizować ceny pobliskich zakładów, ponieważ ulegają one zmianom. Jednak cena około 100 złotych jest ceną uśrednioną dla województw i trzymającą się cały czas na podobnym poziomie. Piaskowanie felg stalowych jest zazwyczaj tańsze niż felg aluminiowych. Przykładową ofertę na tego typu usługi można znaleźć z poziomu wyszukiwarki po wpisaniu hasła np. piaskowanie felg Rzeszów, żeby uzyskać dostęp do tego typu wyniku https://proszkowe-malowanie.com/.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Piaskowanie felg jest bardzo popularne. Fanie, że wymieniliście pozytywne aspekty jego wykonania. Warto jednak posiadać wiedze jak takie piaskowanie jest wykonywane by móc zweryfikować wykonanie usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here